* By loading the video, you accept Google's privacy policy. Learn more.
| Delivery Year | 2010 |
| L. O. A. | 15.95 m |
| L. W. L. | 15,00 m |
| Beam | 4.80 m |
| Draft | 3,50 m |
| Displacement | 12 t |
| Ballast | 5,40 |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vroljik & co |
| Shipyard | Hakes Marine |