* By loading the video, you accept Google's privacy policy. Learn more.
| Delivery Year | 2016 |
| L. O. A. | 16.22 m |
| Beam | 5.05 m |
| Draft | 2,25/ 2,60/ 2,85 m |
| Displacement | 19.80 t |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vroljik & co |
| Shipyard | Hanse Yachts |