* By loading the video, you accept Google's privacy policy. Learn more.
| Delivery Year | 2017 |
| L. O. A. | 11.40 m |
| Beam | 3.90 m |
| Draft | 2,06 m |
| Displacement | 8.27 t |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vroljik & co |
| Interior Designer | judel/vroljik & co |
| Shipyard | Hanse Yachts |