* By loading the video, you accept Google's privacy policy. Learn more.
| Delivery Year | 2016 |
| L. O. A. | 9.62 m |
| Beam | 3.35 m |
| Draft | 1,35/1,85 m |
| Displacement | 5.31 t |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vroljik & co |
| Shipyard | Hanse Yachts |