* By loading the video, you accept Google's privacy policy. Learn more.
| Delivery Year | 2017 |
| L. O. A. | 15.45 m |
| L. W. L. | 14,12 m |
| Beam | 4.61 m |
| Draft | 2,45 m |
| Displacement | 19.90 t |
| Ballast | 6500 Kg |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vroljik & co |
| Shipyard | Najad Yachts |