* By loading the video, you accept Google's privacy policy. Learn more.
| Delivery Year | 2013 |
| L. O. A. | 11.64 m |
| Beam | 3.75 m |
| Draft | 1,60/ 2,03/ 2,24 m |
| Displacement | 7 t |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vroljik & co |
| Shipyard | Dehler Yachts |