* By loading the video, you accept Google's privacy policy. Learn more.
| Delivery Year | 2016 |
| L. O. A. | 21.26 m |
| L. W. L. | 18,50 m |
| Beam | 5.65 m |
| Draft | 2,95 m |
| Displacement | 39.50 t |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vroljik & co |
| Interior Designer | Wetzels Brown Partners |
| Shipyard | Contest Yachts |