* By loading the video, you accept Google's privacy policy. Learn more.
| Delivery Year | 2019 |
| L. O. A. | 25.85 m |
| L. W. L. | 23,17 m |
| Beam | 6.40 m |
| Draft | 3,79 m |
| Displacement | 18.50 t |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vroljik & co |
| Interior Designer | Wetzels Brown Partners |
| Shipyard | Contest Yachts |