* By loading the video, you accept Google's privacy policy. Learn more.
| Delivery Year | 2015 |
| L. O. A. | 7.55 m |
| Beam | 2.75 m |
| Draft | 1,45/ 1,80 m |
| Displacement | 1.40 t |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vroljik & co in conjuction with Bente GmbH |
| Interior Designer | Bente Yachts |
| Shipyard | Yacht Service s.p.o Poland |