* By loading the video, you accept Google's privacy policy. Learn more.
| Delivery Year | 2015 |
| L. O. A. | 35.50 m |
| L. W. L. | 33,00 t |
| Beam | 8.25 m |
| Draft | 3,50/ 5,50 m |
| Displacement | 94.35 t |
| Ballast | 32,00 t |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vrolijk & co in conjunction with Nauta Design |
| Interior Designer | Nauta Design |
| Shipyard | Baltic Yachts |