* By loading the video, you accept Google's privacy policy. Learn more.
| Delivery Year | 2012 |
| L. O. A. | 14.76 m |
| Beam | 4.35 m |
| Draft | 2,58/ 2,25/ 1,87 m |
| Displacement | 11.20 t |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vroljik & co |
| Shipyard | Dehler Yachts |