* By loading the video, you accept Google's privacy policy. Learn more.
| Delivery Year | 2016 |
| L. O. A. | 12.48 m |
| Beam | 3.91 m |
| Draft | 2,38/ 2,15/ 1,98 m |
| Displacement | 8.70 t |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vroljik & co |
| Shipyard | Dehler Yachts |