* By loading the video, you accept Google's privacy policy. Learn more.
| Delivery Year | 2015 |
| L. O. A. | 10.70 m |
| Beam | 9.60 m |
| Draft | 2,10/ 1,95/ 1,55 m |
| Displacement | 1.70 t |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vroljik & co |
| Shipyard | Dehler Yachts |