* By loading the video, you accept Google's privacy policy. Learn more.
| Delivery Year | 2017 |
| L. O. A. | 12.59 m |
| L. W. L. | 10,78 m |
| Beam | 3.85 m |
| Draft | 2,10 m |
| Displacement | 12.20 t |
| Ballast | 4000 Kg |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vroljik & co |
| Shipyard | Najad Yachts |