* By loading the video, you accept Google's privacy policy. Learn more.
| Delivery Year | 2017 |
| L. O. A. | 13.50 m |
| L. W. L. | 12,20 m |
| Beam | 4.05 m |
| Draft | 2,40 m |
| Displacement | 14.20 t |
| Ballast | 4800 Kg |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vroljik & co |
| Shipyard | Najad Yachts |