* By loading the video, you accept Google's privacy policy. Learn more.
| Delivery Year | 2006 |
| L. O. A. | 46.22 m |
| L. W. L. | 36,34 m |
| Beam | 8.45 m |
| Draft | 3,75 / 6,10 m |
| Displacement | 180 t |
| Ballast | 62,50 t |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vroljik & co |
| Interior Designer | Design Unlimited |
| Shipyard | Baltic Yachts |