* By loading the video, you accept Google's privacy policy. Learn more.
| Delivery Year | 2017 |
| L. O. A. | 53.90 m |
| L. W. L. | 45,27 m |
| Beam | 9.55 m |
| Draft | 4,50/ 5,65/ 7,00 m |
| Displacement | 250 t |
| Ballast | Approx. 75 t |
| I | 61,32 m |
| J | 17,55 m |
| P | 60,515 m |
| E | 20,455 m |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vroljik & co and Design Unlimited |
| Interior Designer | Design Unlimited |
| Number of Cabins | 10 |
| Shipyard | Baltic Yachts |
| Classification | GL + LY3 |