| Delivery Year | 2022 |
| L. O. A. | 10.25 m |
| Beam | 1.85 m |
| Draft | 1,657 m |
| Displacement | 4.10 t |
| J | 3,425 m |
| P | 12,600 m |
| E | 4,707 m |
| Naval Architect | judel/vrolijk & co |
| Exterior Designer | judel/vroljik & co |
| Interior Designer | judel/vroljik & co |
| Shipyard | WILKE AG Bootswerft & Service |